وظایف کاربران ارزشی در شبکه های اجتماعی

وظایفی که به عنوان یک کاربر ارزشی در شبکه هایِ اجتماعی داریم :

۱- از دیگران حمایت کنیم حتی با یک لایک !

گاهی اوقات می بینیم که مطالبی قرار داده می شوند ولی بدلایلی از جمله تازه کار بودن کاربر و مطلب ضعیف و یا حتی مطلبِ – کپی/ پیستی ! – مورد توجه کاربران قرار نمیگیرد.
اگر می بینید که کاربر ارزشی این خصوصیات را دارد سعی کنید با او همراهی کنید و او را تنها نگذارید ! لایک کردنِ پستهایِ او حداقل کاریست که میتوانید انجام دهید! راههایِ دیگری هم برایِ حمایت وجود دارند از جمله: درج نظر و تشویق کاربر ، بازنشرِ پست بینِ دوستانتان و یا حتی راهنمایی در موردِ نحوه یِ کار با شبکه.

۲- کپی / پیست هم قانون دارد !!

خیلی از اوقات از مطلبی خوشمان می آید و دوست داریم آن را در پروفایلمان با دوستانمان به اشتراک بگذاریم، ناگریز به سراغ ِ آسان ترین راه می رویم و آن هم کپی/ پیست است !!
کپی/ پیست را نهی نمیکنیم اما همین کار هم می تواند به شکلی زیباتر انجام گیرد.

مثلا این کارها را رویِ آن مطلب انجام دهید تا مطلبی قویتر داشته باشید از جمله :

- یک نوشته از عقاید و احساسِ خودتان نسبت به آن موضوع، در زیر آن با چند خطِ فاصله و یا در دیدگاهِ آن مطلب قرار دهید.

- منبعِ نوشته را درج کنید و یا حداقل اسم کاربر را بنویسید.

- از مطالبی استفاده کنید که حداقل یکبار آن را خوانده باشید!! نخوانده مطلبی را نگذارید که بعدا ممکن است برایتان دردسر شود!

- اگر مطلب زیاد است سعی کنید آن را خلاصه کنید. کاربران حوصلۀ خواندنِ متونِ طولانی را ندارند.

- سعی کنید مطالبتان همواره با عکسی متناسب با موضوع همراه باشد.

۳- تخصص شما هر چه باشد میتواند به کار آید …

تخصص به این معنا نیست که کارشناس آن موضوع باشید. در هر زمینه ای حتی اگر در سطحِ متوسط هم باشید میتوانید کاربرانِ زیادی را گرد آورید.
بطور مثال اگر با فتوشاپ آشنایی دارید و میتوانید پوستر بسازید، سعی کنید چند طرح را منتشر کنید و کم کم با یافتن دوستانِ دیگر؛ از نظرات و راهنمایی هایشان استفاده کنید و کارِ خود را گسترش دهید.
در سایر ِ زمینه ها هم به همین طریق عمل کنید و همواره سعی کنید بصورتِ مرتب این کار را تکرار کنید و آن را به اطلاعِ دنبال کنندگانِ حلقه و یا گروهِ خود برسانید.

۴- مدیر گروه شدن آسان است اما مدیر ماندن سخت !!

اگر قصد دارید یک گروه و یا صفحه تاسیس کنید سعی کنید ابتدا مهارت و تخصص خود را بررسی کنید و سپس اقدام به این کار کنید.

کاربران زیادی هستند که تحت شرایطی خاص، گروهی می سازند اما بعد از مدتی آن را رها می کنند. بزرگترین دلیلش نداشتن برنامه و آینده نگری نسبت به گروه و هدف آن است.

سعی کنید پس از مدیر شدن با کاربرانِ گروه خود ارتباط برقرار کنید و از تخصص هایِ آنها استفاده کنید. ایده، خلاقیت و نوآوری را در بستر فضای مجازی دست کم نگیرید!

۵- یک نقطه ی عطف را به یک نقطه ی ضعف تبدیل نکنید !

ما باید در این فضا(اینترنت) تولید محتوا کنیم و حضور جدی و موثر پیدا کنیم.دنیای مجازی یک فرصت و نقطه عطف شیعه است که می تواند فعالیتش را جهانی کند ، و حرف خودش را به جهان انتقال دهد .” امام خامنه ای (مدظله العالی)

اگر هدف از حضور در این عرصه را صرفا محدود به حضوری سطحی و بدونِ تولید محتوا کنیم قطعا آنطور که باید وظیفه ی خود را انجام نداده ایم.

سعی کنید در وادیِ تولیدِ محتوا قدم بگذارید . این کار آنقدرها هم که فکرش را میکنید سخت نیست.

با نظر دادن در شبکه ها کار را آغاز کنید. در بحث ها شرکت کنید تا حداقل تواناییِ لازم را بدست بیاورید. شرکت در بحث ها باعث می شود تا ذهنتان فعال و درگیرِ موضوع شود و بزودی مطلبی در آن مورد منتشر کنید. ( سعی کنید از جدل ها و درگیری های لفظی بیهوده که به نوعی ضد تبلیغ محسوب میشود شدیدا پرهیز کنید )

با ادامه ی انتشار مطالب توسط شما؛ قدرت نوشتاری و تولید محتوایی شما افزایش می یابد و حتی میتوانید این مطالب را برایِ سایتها و وبلاگهایِ ارزشی ارسال نمایید تا در سطحِ وب انتشار یابد.

بنابر این حضورِ جدیِ شما در این فضا، اگر همراه با تولید محتوا نباشد نمیتواند نقطه ی عطف و رشد و بالندگیِ شما باشد. پس هر چه زودتر خود را به این سمت سوق دهید.

/ 21 نظر / 42 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فاطمه{گل دختر}

´´´´´´´´´¶¶ ´´سلام´´´¶¶¶ ¶¶¶´´´´´¶¶´¶ ´¶¶¶¶¶¶¶¶´´¶ ´´´¶¶´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶ ´´´´´¶¶´¶¶´´´´¶¶¶¶ ´´´´¶¶´´´´´¶¶¶ ´´´¶¶´¶¶¶¶´´¶ ´´¶¶¶¶¶´´¶¶´¶´´´´´´´´¶ ´¶¶´´´´´´´´¶¶¶´´´´´´¶¶ ´´´´´´´´´´´´¶¶´´

مهرداد

صبح كه در شهر، آن ترانه درخشيد نرمي مهتاب داشت، گرمي خورشيد بانگ: هزار‌آفرين! زهرجا بر شد شور و سروري به جان مردم بخشيد

فاطمه{گل دختر}

-------------------------_(/_\) -------------------------,((((^`/- ------------------------((((--(6-/- ----------------------,(((((-,,----/ --,,,_--------------,(((((--\"._--,',; -((((\\-,...-------,((((---\----`,@) -)))--;'----`"'"'""((((---(------´´ (((--\------------(((------/ -))-|----------------------| ((--|--------.-------'---- -| ))--/-----_-'------`t---,.') (---|---y;---,-""""-./---/\-- )---/-.\--)-\---------`/--/ ---|.\---(-(-----------\-\' ---||-----//----------\\'| ---||------//-------_\\'|ا ---||-------))-----|_\--|| ---/_/-----|_/----------|| ---`'"------------------\_| آپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپم برات اسب گذاشتم که زود بياي فقط اسب سواري که بلدي ؟؟{نظریادت نرهاااا}

zahra

سلام برادر می خوام شمارو دعوت کنم به بازی آرزوها. بیایید به وبلاگم و مطلب بازی آرزوها رو بخونید. شماهم 3 تا از دوستان رو دعوت کنید به این بازی...ممنون[گل]

مهرداد

ای همه مردم ، درین جهان به چه کارید ؟ عمـر گـرانمایه را چگونـه گـذرانیـد ؟ هرچه به عالم بود اگر به کف آرید هیـچ نـداریـد اگـر عـشـق نـداریـد وای شما ، دل به عشق اگر نسپارید گر به ثریا رسید هیچ نیرزید ! عشق بورزید دوست بدارید.

باران پاییز

ممنون که وبم سرزدی یه وب مذهبی دارم اگه برات جالب بود لینکش کن http://menevesam.blogfa.com

باران پاییز

ممنون که وبم سرزدی یه وب مذهبی دارم اگه برات جالب بود لینکش کن http://menevesam.blogfa.com

عليرضا.ن

جاي خالي كاربران ارزشي در شبكه هاي اجتماعي احساس ميشه.به شدت

عادل

با سلام و تشکر بابت درج این مطلب در وبلاگِ ارزشی ِ خود. از شما دعوت می شود در "شبکه ی اجتماعی شیعه کلوب " همراه با سایر کاربران در نشر محتوایِ دینی فعال باشید. لطفا با قرار دادن ِ تصویر زیر در پایگاه ِ خود از ما حمایت کنید. http://shiacloob.com/i/upload/1/1367181339.gif